QTY 3: MITSUBISHI FR-F860-04420-E360 AC VFD DRIVE
Aucto ID: #81534
13275
ended
Arrow Speed New Automation & Controls Unreserved Auction - June 2025
Auction Lot Ended
Location:
Logistics:
Rigging:
Loading:
Shipping:
Verified Seller:
Selling since 2026.
Product Description
STANDARD MODEL MITSUBISHI INVERTER, 600V CLASS, APPLICABLE MOTOR CAPACITY: 450HP(SLD) 400HP(LD), RATED CURRENT: 442A(SLD) 402A(LD), FRAME SIZE: N, WEIGHT: 337(LBS), FORCED AIR COOLING, OPEN TYPE (IP00) PROTECTIVE RATING.